Strona główna > Informacje > Wydarzenia > Główne obszary i podmioty polityki kosmicznej Unii Europejskiej. Perspektywa polityczna, instytucjonalna i programowo-technologiczna - konferencja on-line.

Pomimo pandemii życie akademickie trwa i rozwija się w sieci.

W środę 21 października 2020 roku Wydział Nauk Społecznych przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich zorganizował konferencję on-line: Główne obszary i podmioty polityki kosmicznej Unii Europejskiej. Perspektywa polityczna, instytucjonalna i programowo-technologiczna.

Konferencję otworzył Dziekan WNS Robert Alberski.

Obrady moderowali: Prof. UWr Paweł Turczyński (Katedra Studiów Europejskich) i dr hab. Bartosz Smolik (Instytut Politologii).

W konferencji wzięli udział:

- wybitni przedstawiciele świata nauki (Prof. Małgorzata Polkowska - ASzW i Prof. Paweł Frankowski - UJ),

- reprezentanci administracji państwowej (dr Piotr Świerczyński - Krajowy Punkt Kontaktowy UE, P. Zbigniew Burdzy - Polska Agencja Kosmiczna i P. Piotr Zabadała – Naczelnik Wydziału Polityki Kosmicznej MRPiT),

- a także przedstawiciele firm z sektora kosmicznego (dr Monika Świech-Szczepańska - PIAP Space, P. Mariusz Słonina - Sybilla Technologies).

Spotkanie, prowadzone z udziałem publiczności, komentującej debatę on-line, było na bieżąco rejestrowane, a jego pełny przebieg zostanie umieszczony na serwisie YouTube.