Uniwersytet Wrocławski

Wydział Nauk Społecznych

Katedra Studiów Europejskich

ostatnia aktywność: 01 październik 2020 o 16:59:13

Znajdujesz się w: Strona główna > Pracownik

image: Aldona Wiktorska-Święcka

prof. dr hab. Aldona Wiktorska-Święcka

Zakład Europejskiej Integracji Gospodarczo-Społecznej i Rozwoju Regionalnego

Gabinet: 306

Adres e-mail: aldona.wiktorska-swiecka@uwr.edu.pl

Konsultacje:
  • czwartek 13.00-15.00
Funkcje:
Specjalności:

Aldona Wiktorska-Święcka

dr hab. z zakresu nauk o polityce, MBA. Stypendystka rządów Stanów Zjednoczonych i Niemiec oraz Fundacji Konrada Adenauera. Specjalistka w zakresie polityk publicznych i zarządzania publicznego. Zajmuje się w teorii i praktyce rozwojem sektora publicznego, innowacjami w zarządzaniu, rozwojem miast i obszarów metropolitalnych, wartościami w zarządzaniu (np. z zakresie społecznej odpowiedzialności organizacji i zrównoważonego, inteligentnego rozwoju).

Autorka i redaktorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, kierownik krajowych i międzynarodowych projektów naukowych. Członkini Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polskiego Towarzystwa Ewaluacyjnego, Regional Studies Association, European Urban Research Association. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Polish Governance Institute, think-tanku specjalizującego się w zakresie innowacji w zarządzaniu.

Czynnie zaangażowana w działalność publiczną (doradzała m.in. Prezydentowi Wrocławia, wojewodom i marszałkom w zakresie strategii rozwoju regionalnego, komendantka Dolnośląskiej Chorągwi ZHP w latach 2000-2004). Ekspertka Magazynu Think-Tank. W 2013 uznana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za jedną z 50 kobiet polskiego CSR. W 2011 wybrana przez Czytelników Gazety Wrocławskiej Najbardziej Wpływową Kobietą Dolnego Śląska.